Türkçe
Hakkımızda
Tercüme Dilleri
Hizmetlerimiz
İletişim
İnsan Kaynakları
Linkler

Hizmetlerimiz -> Web Sayfası Çevirileri

 
 

WEB SİTESİ ÇEVİRİSİ

İnternet gelişmeye devam ediyor ve ayniyat,hizmet ya da bilgi arayan bireyler ve işletmeler için önemli bir durak yeri oluyor. Bu rekabet avantajını yakalamak isteyen işletmeler için, çok dilli bir web sitesi şu anda en etkili müşteri tabanı geliştirme ve daha büyük satış hacmi garantileme yollarından birini sunuyor.
Çokdilli web sitesi, işletmeler ve organizasyonlar için enternasyonel açılımların süreci olarak bir ihtiyaç olmaya devam edecektir.


İşte bugün-daha sonra değil-çokdilli bir web siteye ihtiyaç duymanızın 10 temel sebebi:İngiliz İnternet Kullanıcısının Değişmesi

İnternet, İngilizce konuşan birinin icadı olarak başladı ve sonuç olarak İngilizce konuşan kullanıcılar ve sitelerin hakimiyetindeydi. Fakat zaman değişiyor. Bilgisayar alan kişilerin artmasıyla ve Nijerya’dan Yeni Zelanda’ya kadar mevcut internet girişiyle, İngilizce konuşanlar yakında internet kullanımında azınlıkta olacaklar.
Mart 2005′te Nielsen-Netratings tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçları yabancı internet pazarlarını “kolay hedef” olarak açıkladı; yani eğer isteğiniz ve öngörünüz varsa,az çabayla bulunacak muazzam gelirler var. Sonuçlar gösteriyor ki, Amerika, Almanya ve İngiltere’deki geleneksel hükümdeki internet kullanımı düz ve yavan bir astar. Öte tarafta Fransa, Hong Kong, İtalya ve Japonya gibi ülkeler internet kullanımındaki önemli gelişmeyi görmektedirler.
Nielsen-Netratings eyaletlerindeki kıdemli analist Kaizad Gotla’nın dediği gibi, “En kolay fırsatlar, internet kullanım modellerinin ve kullanıcı/site ilişkilerinin daha az oturduğu ülkelerdedir. Sürekli gelişim aşamalarında olan pazarlardaki kullanıcıları kazanmak, gelecekte internet şirketleri için kar payı ödeyecek sadık bir kullanıcı tabanına götürecektir.

Masrafsız Pazarlama Aracı

Koskoca yeni bir uluslararası dinleyiciyle kendi dillerinde iletişim kurabilme yeteneğine sahip olmak, şüphesiz sadece finansal anlamda değil, ayrıca pazarlama ve kendi marka,hizmet ya da ürününüzün farkındalığını yaratma anlamında da sonuçlara teslim olacaktır.
Büyük projelerde çokdilli bir web site, şirketinizi pazarlamanızın, yeni kullanıcılar çekmenin, yeni müşterilerle ilişki kurmanın ve markanıza uluslararası bir görünüş vermenin en masrafsız yollarından biridir.

Yeni Müşteriler

Sonuçta çokdilli bir web sitenin size getirdiği şey, yeni müşterilerdir. Sitenizi binlerce insana açık kılmakla şirketinizi tüm dünyada vitrine koymuş oluyorsunuz. Sizin ürün ya da hizmetinizi arayan İngilizce konuşmayan kullanıcıların otomatik olarak dikkatlerini çekiyorsunuz.

Satışlar

Bir web sitesine eklenen her yeni dille satışlarda en az % 100 kadar artış potansiyeli oluşur. Eğer çokdilli bir web site birkaç büyük dünya diline çevrilse bile-mesela İspanyolca,Fransızca,Almanca,İtalyanca- satışlarda % 400 artış potansiyeli olur. Böyle küçük yatırımlarla bu kadar artış almanın çok az yolu vardır.

Müşteri-Merkezli

Çokdilli bir web site sizin müşteriyi düşündüğünüzü gösterir. Bu küçük ekstra çaba, web siteyi onların dilinde sunacak kadar onları düşündüğünüzü ve dikkate aldığınızı gösterir. İş konusunda herşeyde olduğu gibi, müşteri ilgilendiğinizi görürse sizinle iş yapmak isteyecektir.

Güven

Çoğu kültürler için,internet aracılığıyla birşey satın alınacağı zaman,güven önemli bir konudur-özellikle çok ustası olmadıkları bir dilde olduğunu hissederlerse. Onlara dil alternatifi sunmak müşterilerin neyi,nasıl,kimden aldıkları konusunda güvende hissetmelerini sağlar.

Kültürel Anlamda Duyarlı

Çokdilli bir web site, gerektiği gibi tasarlanırsa, anadile erişim sağlayarak potansiyel kültürel engellerin üstesinden gelir. Bu da otomatik olarak kullanıcıyı ‘kültürel rahatlık bölgesi’ne oturtur-web sitesinde seyrettikleri,anladıkları ve iletişim kurabildikleri için.

Rakipleri Vurmak

Bugünkü ortamda rekabet avantajını yakalamak için kutudan dışarısını düşünmeniz gerekir. Birçok işletme kendilerini rakiplerinden ayırt etmeye çalışırlar. Rakiplerinize bir bakın!Onların çokdilli web siteleri varsa sizin neden olmasın?Eğer onların yoksa, o zaman neden onlardan önce pazarın başında olmayasınız ve şirketinizi ya da markanızı yurtdışına tanıtmayasınız?

Uluslararası Doğanızı Gösterir

İmaj herşeydir. Çokdilli bir web site sizin uluslararası düşünüp çalıştığınızı ve öyle davrandığınızı gösterir.

Arama Motorları

Arama motorları insanları sizin sitenize yönlendirir. Çin, Japonya ve Fransa gibi ülkelerde Google,Yahoo ve MSN yaygın arama motoru değiller. Evde geliştirilmiş arama motorları türüyor ve daha başarılılar; çünkü anadillerde çalışıyorlar ve kullanıcılarının ihtiyaç ve alışkanlıklarına odaklanıyorlar. Bu arama motorları böyle pazarlara girmek için birer anahtardır ve sizin çokdilli web siteniz yoluyla herhangi bir dile erişim sağlamıyorsa, o zaman sizi bulamayacaklardır.
Ayrıca birçok anahtar arama motoru,özellikle Google, yabancı dillerde arama yapma kapasitelerini geliştiriyor. Sitenizin sayfalarını bu dillerde mevcut kılmak ,sitenizin araştırılması için en yüksek potansiyeli sağlar.

Sonuç

İş ortamı sürekli değişimlere sahne oluyor. Şu anda çokdilli website, uluslararası bir dayanak temin etmek için kullanan çok uluslu büyük şirketlerle birlikte, hala ilk aşamalarında. Bununla birlikte, önce sadece birkaç kişinin elinde bulunan, doğal olarak kısa sürede herkesin erişimine açılacaktır ve çokdilli web site internet varlığının vazgeçilmez bir parçası olacaktır. İnsanların şimdi ya da daha sonra yatırım yapmayı seçmesi ise sahip oldukları tek tercih konusu.

 


Teknik Tercümeler

Bilimsel Metin Çevirisi

Ticari Metin/Sözleşme Tercümeleri

Ticari Sözleşme Çevirileri

Hukuki Metin Tercümeleri

Hukuki Metin Çevirileri

Web Sayfası Çevirileri

Web Sayfası Çevirileri
 
 
 Web Sayfamıza Puan vermek için tıklayın!...

BİREYLERE ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ

________________________

KURUMLARA ÖZEL İNGİLİZCE

___________________________

İNGLİZCE KONUŞMA DERSLERİ

Kullanıcı :

Şifre :

   
Hakkımızda
     
Tercüme Dilleri
     
Hizmetlerimiz
     
İletişim
     
İnsan Kaynakları
     
Linkler
 

Design By Bilişim Teknolojileri Grubu